حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

Airguides، ماجراجویی با ماجراجویان!

1615178575118 1

اندازه فونت:

حمید اصغری

می‌گویند: «سفر تنها چیزی است که هزینه کردن برای آن شما را ثروتمندتر می‌کند»! امروزه با وسایل نقلیه مدرن آدم‌ها به راحتی دور دنیا سفر می‌کنند. البته در گذشته نیز آدم‌ها سفر می‌کردند. سفرهایی بی‌نهایت هیجان‌انگیز که گاهی سیر اتفاقات آن به یک کتاب قطور تبدیل می‌شد! امروزه اما با حمل‌ونقل مدرن سفرکردن رنگ‌وبوی دیگری گرفته است. امروزه می‌توان سفر رویایی خود را نه‌چندان سخت محقق کرد! چگونه؟ در ادامه متوجه خواهید شد. افزون بر این شاید بارها برایتان پیش آمده باشد که قصد سفر به مکانی را داشتید اما به اندازه کافی با آنجا آشنا نبودید یا حتی اینکه با سفر کردن به یک منطقه نتوانسته بودید از تمام جاذبه‌های آن به‌خوبی لذت ببرید! در این‌صورت آیا راهی وجود دارد که سفر برای شما دلچسب‌تر شود؟

 سفر با  Airguides؟!

استارت‌آپ Airguides یکی از جذاب‌ترین استارت‌آپ‌های گردشگری است که در ملبورن استرالیا فعالیت می‌کند. استرالیا سرزمینی بزرگ با طبیعتی بکر و زیباست که سالانه گردشگران بسیاری برای گذراندن اوقات فراغت به آن سفر می‌کنند.Airguides  به عنوان یک استارت‌آپ گردشگری تلاش می‌کند تا گردشگران خاطراتی به یادماندنی از سفر به استرالیا داشته باشند. این مجموعه خلاق توسط آقای پل روشتورن و خانم بی‌بی جلما در سال 2016 تاسیس شده است. آقای روشتورن در طول زندگی خود به بیش از چهل کشور جهان سفر کرده و بیشتر به عنوان یک استرالیایی تشنه سفر شناخته می‌شود. چشمگیرترین ماجراجویی او در یک سفر پنج ماهه با موتور سیکلت در سراسر آسیای جنوب شرقی اتفاق افتاده است. قبل از آن اما آقای روشتورن یک تحلیلگر تجارت بود و بعد از ورود به گردشگری، دیگر هیچ تجارتی را تحلیل نکرد! خانم جلما نیز از کودکی مجذوب مکان‌ها و فرهنگ‌های جدید بوده است. کمک به دیگران در کشف مقصدهای کمتر شناخته‌شده از علایق خانم جلما است که شور هواداران این مجموعه را برمی‌انگیزد. خانم جلما اهل هلند و تقریباً یک دهه پیش به استرالیا نقل مکان کرده است. او همچنین در ایتالیا، کامبوج، تایلند، ویتنام و نیوزیلند زندگی کرده. خانم جلما پیشینه‌ای در تجارت نیز دارد و علاقه زیادی به گردشگری، حفاظت از محیط‌زیست و تحقق رویاهای مسافران دارد! هر دو موسس این مجموعه، خود گردشگرانی باتجربه‌اند و با تاسیس این مجموعه تلاش می‌کنند تا تجربیات خود را در اختیار گردشگران دیگر قرار دهند.

 پیشرو در گردشگری

آنچه آقای روشتورن و خانم جلما در Airguides انجام می‌دهند نوعی راهنمای گردشگری است. آنها در مشارکت با بومیان محلی مناطق مختلف استرالیا که دسترسی‌های انحصاری به بکرترین اقامتگاه‌ها دارند، یک محل اقامت فوق‌العاده را برای گردشگران فراهم می‌کنند! اما آنچه امروزه Airguides را به یک استارت‌آپ بی‌نظیر تبدیل کرده، به کارگیری لیدرهای مشهور و موفقی است که متناسب با روحیات گردشگران می‌توانند آنها را به سفرهای رویایی خود ببرند!

Airguides، رویاهای شما را محقق می‌کند!

در این مجموعه شما می‌توانید برای دوره‌های 1 تا 20 روزه سفرهای مورد علاقه خود را انتخاب کنید یا سفری متناسب با رویاها و آرزوهای خود بسازید! اگر شما یک علاقه‌مند به عکاسی و عاشق سفرید می‌توانید همراه یک لیدر-عکاس حرفه‌ای به قلب طبیعت سفر کنید و عکس‌هایی بی‌نظیر در کنار یک مربی حرفه‌ای بیندازید! اگر چنانچه عاشق ماجراجویی باشید، می‌توانید به همراه یک لیدر ماجراجو یک سفر پرهیجان را آغاز کنید! با انتخاب لیدر از  Airguidesمی‌توانید در یک ساحل زیبای بکر کمتر شناخته‌شده در آرامش حمام آفتاب بگیرید یا سوار بر یک هوایپمای ملخی بر فراز جنگل‌های پراکنده استرالیایی هیجان را تجربه کنید! اگر هم کمی ماجراجوتر باشید می‌توانید سوار بر یک آفرود در دل جنگل به میان حیوانات سفر کنید! در Airguides همه تلاش می‌کنند تا شما سفری دلچسب را تجربه کنید.

 در Airguides با چه کسانی می‌توان سفر کرد؟

کایل مولیندر یک معتاد ماجراجویی و یک افسانه گردشگری است. او با 20 سال تجربه سفر و گردشگری، سفری پرهیجان و ماجراجویانه را برای گردشگران تدارک می‌بیند. کایل به ناشناخته‌های بسیاری سفر کرده. مارک فیتز راهنمایی دیگر افزون بر دریافت جوایز بین‌المللی عکاسی، نویسنده سیروسفرهای گردشگران نیز است. او ذهن خلاقی در تدارک جریان یک سفر دارد. ‌شان اسکات راهنمای دیگر Airguides یک عکاس شناخته‌شده بین‌المللی است و مشهور به تسخیرکننده طبیعت استرالیا! شان همچنین سفیر گردشگری استرالیاست. اشتیاق او به عکاسی با اشتهای او برای کشف استرالیا ترکیب شده و او را به یک راهنمای بی‌نظیر برای سفر تبدیل می‌کند. ‌شان جفرز راهنمای دیگری است که مهارت تخصصی او در جهانگردی و عکاسی از مناظر باعث شده، برنده «عکاس سال چشم‌انداز جغرافیایی نیوزیلند» شود. ‌شان یک شخصیت با استعداد در زندگی بخشیدن به دنیای خیالی و کشف بهترین‌های نیوزیلند است. او سفرهایی منحصر به فرد و پر از ماجراجویی دارد، درست همانند شخصیت خودش! مگان مالونی، راهنمایی دیگر از Airguides که در جستجوی زیباترین و کم‌اهمیت‌ترین مکان‌های نیوزیلند است! احساس او نسبت به سرزمین خود و به اشتراک گذاشتن نیوزلند با بقیه جهان، به مسافران این امکان را می‌دهد که نیوزیلند واقعی را تجربه کنند! مگان از علاقه‌مندان به آبشار است و کسانی که آبشارها را دوست دارند، می‌توانند در کنار مگان زیباترین آبشارهای نیوزلند را تجربه کنند!

سفر با Airguides چقدر هزینه دارد؟

استارت‌آپ Airguides سفرهای گردشگری تعریف شده‌ای دارد که مسافران می‌توانند از بین آنها انتخاب کنند یا آنکه متناسب با علایق خود سفر خاصی را برای خود طراحی کنند. هزینه راهنما در هر سفر متناسب با مدت سفر، دور یا نزدیک بودن مقصد و دسترسی سخت یا آسان به آن متفاوت است. این هزینه‌ها به طور معمول از 1000 دلار استرالیا آغاز می‌شوند و در بعضی سفرها به حدود 10000 دلار هم می‌رسند. با این وجود، «سفر تنها چیزی است که هزینه کردن برای آن شما را ثروتمندتر می‌کند»!

امیدواریم در کشورمان ایران نیز با دارابودن طبیعت کم‌نظیر در دنیا، استارت‌آپ‌های خلاقی شکل بگیرند تا بتوانند ایران واقعی را به همگان بشناسانند.

وب‌سایت Airguides به نشانی www.Airguides.com می‌تواند منبع مناسبی برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این مجموعه گردشگری باشد.  

 انتهای پبام/

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین