حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

خانواده دانشمند

اندازه فونت:

حامد عظیم‌زادگان

سردبیر

همان‌طور که در شناسنامه مجله دانشمند ذکر شده، هدف اصلی این مجله انتشار دانستنی‌های مفید در زمینه‌های گوناگون علمی در قالب‌های مختلف و زنده نگهداشتن روحیه جستجوگری در خوانندگان محترم بوده است به طوری که مخاطبان را به سوی دانش‌افزایی بیشتر و انجام فعالیت‌های ارزشمند در حوزه‌های مختلف علم و فناوری سوق دهد. تاکنون تمامی سعی هیأت تحریریه بر این بوده تا بر اساس هدف اشاره شده گام بردارد؛ در یکسال اخیر تلاش بر این بوده تا دایره هیأت تحریریه توسعه یافته و به شیوه‌های مختلف مقالات نویسندگان توانمند و صاحب قلم از نقاط مختلف کشور، نه فقط تهران، در مجله انتشار یابد و اکنون با افتخار می‌توانیم بگوییم درب مجله دانشمند به روی تمامی مشتاقان علم برای همکاری باز است.

در این مسیر همواره با فراز و نشیب‌هایی مواجه بوده‌ایم، از روزهای سخت کاری و شب بیداری‌هایی که تیم تحریریه برای انتشار به موقع مجله داشتند تا لحظه‌های شیرینی که هنگام صحبت با مخاطبان قدیمی‌مان و دیدن احساس رضایت از مطالب مجله برای‌مان رقم می‌خورد؛ روایت‌ها بسیار است و مجال اندک! در آبان‌ ماه امسال در حالی با انتشار 685 اُمین شماره پیاپی مجله، 57 اُمین سالگرد انتشار دانشمند را پشت سر گذاشتیم که یکی از باتجربه‌ترین همکاران نشریه دانشمند مرحوم سیروس برزو را از دست دادیم. از خاطرم فراموش نمی‌شود آخرین دیداری که با ایشان در سال گذشته داشتیم؛ جمعی از صاحب‌نظران را برای همفکری در دفتر مجله دعوت کرده بودیم، ایشان هم دعوت مجله را صمیمانه پذیرفتند و حضور یافتند و نکات خوبی را متذکر شدند که در مجله بیشتر بدان پرداخته شود؛ از جمله: تبیین راه‌هایی برای بهتر زیستن مردم؛ حرکت مجله به سمت کاربردی شدن؛ استفاده از دنیای منابع غنی شرق به جای استفاده از منابع غرب و ...  آنچه که از همه بیشتر مشهود بود عشق و علاقه ایشان به کار علمی بود. برای آن مرحوم علو درجات و برای خانواده ایشان صبر جمیل از خداوند متعال خواستارم.

وظیفه خود می‌دانم تا از نویسندگانی که از گذشته با مجله همکاری داشته و دارند و همچنین نویسندگان جدیدی که با وجود درگیری با ویروس کرونا دست از قلم برنداشتند و یادداشت‌ها و مقالات علمی خود را به دست همکاران هیأت تحریریه رساندند کمال سپاس و تشکر را داشته باشم؛ به طور قطع این همکاری نشان‌دهنده تعهد و عرق ایشان به این مجله وزین بوده و امیدوارم از حضور ارزشمند ایشان در ادامه مسیر بهره‌مند باشیم. همچنین از سردبیران، دبیران تحریریه، دبیران اجرایی، هیأت تحریریه در ادوار مختلف، مترجمان و ویراستارانی که در این 57 سال چراغ مجله را روشن نگه‌داشتند نیز کمال قدردانی را دارم.

بسیاری از همراهان مجله در فضای مجازی در خصوص نحوه خرید مجله سؤالاتی دارند که در پاسخ عرض می‌کنم غیر از تهیه نسخه چاپی از طریق دکه (کیوسک)‌های روزنامه فروشی در سراسر کشور، مخاطبان فرهیخته می‌توانند از طریق پایگاه اینترنتی مجله به نشانی https://www.daneshmandonline.ir/ و یا فروشگاه‌های عرضه کتاب و مجلات الکترونیکی، نسخه الکترونیکی را دریافت و مطالعه نمایند. به علاوه سامانه فروشگاه اینترنتی مجله دانشمند به نشانی https://shop.daneshmandonline.ir/  از دیگر خدمات مجله است که مخاطبان می‌توانند مجله را در بسته‌های مختلف از جمله: مجموعه آرشیو جذاب نیم قرن مجله دانشمند به صورت لوح فشرده؛ اشتراک یکساله یا شش ماهه مجله و ... دریافت کنند.

سامانه تحریریه برخط (آنلاین) مجله دانشمند به نشانی https://www.daneshmandonline.com/ از دیگر ظرفیت‌های جدید مجله می‌باشد که از طریق آن تمامی افراد از نوقلم تا صاحب‌نظران حوزه‌های علمی می‌توانند مقالات خود را برای بررسی، داوری و انتشار ارسال کنند. پیشنهاد می‌شود همراهان مجله از این ظرفیت بالقوه حتماً استفاده نمایند.

در انتها از پیگیری مخاطبان مجله و بازخوردهای خوب و نقدهای منصفانه ایشان نهایت تشکر را دارم. به ویژه مخاطبانی که پیگیر هستند تا مجله در روزهای اول هر ماه -به طرق مختلف- به دست‌شان برسد. بار دیگر از همه شما دعوت می‌کنم تا با ارسال مقالات علمی خود از طریق بسترهای ارتباطی اشاره شده، خدمتگزاران خود را در مجله دانشمند یاری نمایید.

شاد، پیروز و سلامت باشید.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین