حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پرتاب دراگون از ایستگاه فضایی فلوریدا

47749954 303

اندازه فونت:

موشک ساخت شرکت "اسپیس ایکس" از ایستگاه فضایی فلوریدا به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد. این دستاورد، گامی در جهت اهداف ناسا برای فرستادن انسان به فضا از طریق خاک آمریکاست.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، اسپیس ایکس" کپسول فضایی جدیدی را به‌طور آزمایشی به "آی اس اس"، ایستگاه فضایی بین‌المللی، فرستاده است. تنها سرنشین این کپسول یک مدل عروسکی به‌نام ریپلی است.

موشک تولیدی شرکت خصوصی اسپیس ایکس روز ۱۱ اسفند ۹۷ (دوم مارس) از ایستگاه فضایی کیپ کارناوال واقع در ایالت فلوریدای آمریکا به سوی ایستگاه فضایی بین‌المللی پرتاب شد. این موشک کپسول جدیدی به نام "دراگون" را حمل می‌کند که به منظور حمل فضانوردان طراحی شده است.

این پرتاب برای شرکت "اسپیس ایکس"، که ایلان ماسک بنیان‌گذار آن است، یک اتفاق مهم به‌شمار می‌رود. این دستاورد همچنین گامی به سوی اهداف ناسا، سازمان ملی هوانوردی و فضايی آمریکا، محسوب می‌شود که می‌خواهد از طریق خاک آمریکا انسان را به فضا بفرستد.

از سال ۲۰۱۱ به بعد، ماموریت فرستادن انسان به فضا از فلوریدا متوقف شد.

 

تنها سرنشین کپسول فضایی

در این ماموریت آزمایشی، عروسکی به نام ریپلی که از شخصیتی در فیلم "آدم فضایی" الهام گرفته شده است تنها سرنشین است. حدود ۱۸۰ کیلوگرم تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای آزمایش در ایستگاه بین‌المللی فضایی نیز دراین کپسول فضایی جای‌ گرفته‌اند.

قرار است این کپسول فضایی یک‌شنبه صبح به ایستگاه فضایی بین‌المللی برسد. در طی ماموریت پنج روزه‌اش در ایستگاه بین‌المللی فضایی، قرار است دو فضانورد "کپسول فضایی دراگون" را بازبینی و آزمایش کنند.

 پرتاب کپسول "دراگون" اقدامی در جهت محقق کردن فرستادن فضاپیمایی حامل انسان به فضا از فلوریدا در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹ است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین