حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نام افراد همراه با کاوشگر ناسا به مریخ می‌رود

3136445

اندازه فونت:

به دعوت ناسا افراد از سراسر جهان می‌توانند مشخصات خود را در سایت ناسا پر کنند تا روی تراشه‌ای ثبت شود و با کاوشگر ناسا به مریخ در سال 2020 ارسال شود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ایونینگ استاندارد، ناسا از افراد دعوت کرده تا فرم آنلاینی به نام خود پر کنند و برای حکاکی روی یک تراشه و ارسال به مریخ در سایت این سازمان ثبت کنند. این تراشه در کاوشگری نصب شده و در اواسط سال 2020 به مریخ ارسال می‌شود.

توماس زوربوشن، مدیر اجرایی اداره ماموریت‌های علمی ناسا در این باره گفت: در حال آماده سازی ماموریت تاریخی به مریخ هستیم و می‌خواهیم همه افراد در این سفر اکتشافی سهیم باشند. اکنون با آغاز این سفر به مریخ، عصر هیجان انگیزی برای ناسا رقم خواهد خورد.

متقاضیان برای شرکت در این ماموریت ناسا، نام و مکان زندگی خود را در فرم آنلاین در سایت ناسا تایپ کنند. با ثبت مشخصات، فرد می‌تواند کارت پرواز خود را دریافت کرده و آن را یادگاری نگه دارد.

مشخصات افراد با اشعه الکترونی روی تراشه سیلیکونی حک خواهد شد. هر خط از این متن تنها 75 نانومتر عرض دارد.

داوطلبان تا 30 سپتامبر فرصت دارند تا نام خود را در سایت ماسا ثبت کنند. تاریخ دقیق پرتاب کاوشگر به مریخ هنوز اعلام رسمی نشده اما ناسا تصمیم دارد تا در اواسط سال 2020 این کاوشگر را به سیاره مریخ بفرستد.

هدف از این ماموریت، بررسی دلتای رودخانه‌ای باستانی در سطح سیاره سرخ است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین