حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

معدن‌کاوی روی مریخ و ماه با باکتری

1280x720 cmsv2 4a171b15 177e 5921 a5d4 b4c2726dfea6 4098082

اندازه فونت:

لوکار پارمیتانو، خبرنگار هوا فضای یورونیوز که این روزها مستقیم از مدار زمین گزارش‌هایی برای مخاطبان ارسال می‌کند این بار داستان آزمایش روی یک باکتری را توضیح می‌دهد. باکتری که بنا است از آن برای معدن‌کاوی احتمالی بر روی ماه، سیارک یا مریخ استفاده شود.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از یورونیوز، پارمیتانو این بار از آزمایشگاه فضایی کلمبوس با مخاطبان یورونیوز همراه شده است.

پارمیتانو می‌گوید: "وقتی کار ما با اژدها یا همان فضاپیمای مخصوص حمل وسایل مورد نیاز فضانوردان تمام شد، درگیر کارهای مختلفی شدیم." او در ادامه از تجربه جدیدش در کار با باکتری‌هایی می‌گوید که می‌توانند از یون موجود در صخره‌ها تغذیه کرده و بزرگ شوند.

به گفته این فضانورد ایتالیایی "از آنها می‌توان در آینده برای استخراج معدن هم استفاده کرد. پیش از این از آنها روی زمین استفاده شده بود و حالا می‌خواهیم ببینیم چطور می‌شود در آینده از آنها برای معدن‌کاوی روی ماه یا شاید هم مریخ یا سیارک‌ها‌ استفاده کرد."

وی در ادامه گزارش خود از فضا درباره پرینت سه‌بعدی نیز توضیحاتی ارایه می‌کند و می‌گوید: "با پرینتر بیوفبریکیت ما توانایی چاپ بافت‌های بیولوژیکی به صورت سه بعدی در مدار زمین را آزمایش می‌کنیم."

منتظر گزارش‌های بعدی پارمیتانو از فضا باشید. او یک ماهی است که وارد مدار زمین شده است و پیش از آن هم یک ماهی در قرنطینه مشغول تمرین و تدارک پیش از سفر بود.

او چندی پیش توانست از فضا به یک کشتی تفریحی در مدیترانه متصل شده و به عنوان دی‌جی مهمانی آن شب کشتی تفریحی مشارکت داشته باشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین