حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ماموریت آژانس فضایی اروپا برای مقابله با برخورد احتمالی شهاب سنگ‌ها

3308728

اندازه فونت:

آژانس هوایی اروپا به همراه ناسا ماموریتی با هدف نجات بشریت از برخورد احتمالی سیارک‌ها و شهاب سنگ‌ها با کره زمین ترتیب داده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از انگجت، آژانس هوایی اروپا، انجام ماموریتی را تصویب کرده که هدف از آن نجات بشریت از برخورد احتمالی سیارک‌ها و شهاب سنگ‌ها با کره زمین است.

برای انجام این ماموریت که هرا نام گرفته، بودجه‌ای به میزان 320 میلیون دلار اختصاص یافته است و قرار است ناسا نیز در آن مشارکت داشته باشد.

در این ماموریت دو فضاپیما به سوی یک منظومه دو سیارکی پرتاب می‌شوند. قرار است در ابتدا ناسا فضاپیمایی درباره سیارک کوچک‌تر این منظومه برای تحقیق بفرستد. منظومه کوچکتر  Didymoon نام دارد. ضمن اینکه آزانس فضایی اروپا نیز به سوی این منظومه و سیارک بزرگتر موسوم به Didymos دارت خواهد فرستاد تا دربراه احتمال برخورد شهاب سنگ‌ها و سیارک‌های آن با زمین تحقیق کند.

فضاپیمای هرا به دو ماهواره کوچک از نوع تاسواره یا CubeSat خواهد بود که اطلاعات جمع شده را برای زمین ارسال میکند. این اطلاعات شامل جرم سیارک‌های یاد شده، مسیر و سرعت حرکت و ... است.

بعضی اخترشناسان از مدت‌ها پیش درباره احتمال برخورد این دو سیارک با کره زمین هشدار داده بودند اما با این حال در این زمینه هیچ اتفاق نظری در بین آنها وجود ندارد.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین