حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

فضانبورهای ایستگاه بین‌المللی فضایی

109963811 screenshot2019 12 01at16.23.36

اندازه فونت:

ایستگاه فضایی بین‌المللی این روزها غیر از فضانوردان میزبان ربات‌ها هم شده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از انگجت، ناسا در اوایل سال جاری یک ربات خودران به نام "بامبل" را فعال کرد و اکنون بامبل یک همراه جدید به نام هانی دارد. هر دوی این ربات‌های آستروبی Astrobee، مکعبی‌شکل هستند و در راستای کمک به فضانوردان این ایستگاه برای آزمایش، فعالیت‌های روزانه و موارد دیگر طراحی شده‌اند.

این دو ربات از نظر کلی شبیه هم هستند، هرچند که هانی علایم زرد رنگ دارد، در حالی که بامیل را تنها به خاطر شناسایی ظاهری، آبی کرده‌اند. هانی پیش از آمادگی کامل برای شروع به کار، هنوز باید آزمایش‌هایی را انجام دهد، اما از شباهت ظاهری خود به بامبل بهره خواهد برد. چرا که بامبل قبلا به فضای داخلی ماژول Kibo این ایستگاه فضایی آشنا شده و محیط آن را نقشه‌برداری کرده است. این بدان معنا است که هانی لازم نیست که داده‌های نقشه را از ابتدا به دست آورد.

این دو ربات به زودی همراه سومی خواهند داشت. آستروبی سوم به نام "ملکه" در ماه ژوئیه به ایستگاه فضایی وارد شده و پس از راه‌اندازی کامل هانی، آنلاین می‌شود.

این موارد را می‌توان تنها نمونه از ربات‌های خودران در فضا نامید که در حال کار هستند. این ربات‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در کنار فضانوردان و در محیطی بدون جاذبه کار کنند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین