حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سفر فضایی به اعماق زمین

CAVES underground large

اندازه فونت:


آژانس فضایی اروپا (ESA)قصد دارد در جدید ترین ماموریت خود، ۶ فضانورد را که معمولا به مداری در  ۴۰۰ کیلومتر بالا تر از سطح زمین فرستاده می شدند را  برای یک دوره ی آموزشی، ۸۰۰ متر زیر زمین در غارهای سنکی ساردینیای ایتالیا بفرستد. این دوره ی غارنوردی تا حدودی تمام جنبه های یک سفر فضایی را شبیه سازی می کند. قرار است این دوره به یکی از بخش های اصلی آموزش فضانوردان برای ارسال به فضا در آژانس فضایی اروپا تبدیل شود.
اما از نکات جالب توجه این دوره، میتوان به ترکیب ۶ فضانورد از ۵ فرهنگ مختلف و حضور یک زن فضانورد اشاره کرد. اعضای این تیم را پدرو دوک، فضانورد آژانس فضایی اروپا، جسیکا مایر و ریچالد آرنولد از ناسا، کی هوشیده از ژاپن، یه گانکنو از چین و سرگی کوساکوف، فضانورد روسی تشکیل می دهند.
غارها یک محیط زیرزمینی تاریک با شباهتهای بسیاری به فضا، به حساب می آیند. در اعماق زمین حواس ما از تمدن شهری، صداها و چرخه ی طبیعی شب و روز محروم است. هم چنین شیوه ی حرکت در امتداد غارها شباهت زیادی با راهپیمایی های فضایی دارد. همچنین نیاز غارنوردان به هوشیاری بالا و گرفتن تصمیم های فردی و تیمی در شرایط بحرانی یکی دیگر از شرایط مشابه در فضا است. در پایان، فضانوردان مهارت های لازم برای درک بهتری از چگونگی رفتار در یک تیم با چند فرهنگ مختلف در شرایط بحرانی را به دست خواهند آورد.
در این ماموریت برای اولین بار تجهیزات جدیدی جهت عکس برداری سه بعدی از غارها با استفاده از اندازه گیری های مبتنی بر عکس جهت نقشه یابی راه در غار، تست خواهد شد. آنها به هنگام ورود در زیر زمین یک کمپ را مستقر کرده و با تکنولوژی X-Ferra  با سطح زمین ارتباط برقرار خواهند کرد. این روش جدید و قدرتمند می تواند تا ۸۰۰ متر در سنگ ها انتقال پیدا کند. فضانوردان  در تاریخ۱ جولای سفر خود را به مدت ۶ شب آغاز کرده اند. ماجراجویی این فضانوردان را می توانید با دنبال کردن #CAVE2016  در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین