حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

جایزه ده میلیون دلاری برای برنده چالش پرتاب

spacex falcon heavy 181

اندازه فونت:

سازمان دارپا چالشی را راه‌اندازی کرده تا هر شرکتی که بتواند جدول زمان‌بندی پرتاب موشک را براساس چند روزه انجام دهد، ده میلیون دلار جایزه بگیرد.

به گزارش دانشمندان به نقل از سی‌نت، به دلیل اینکه فرایند پرتاب موشک به فضا کند انجام می‌شود از همین رو برنامه‌ریزی برای انجام یک ماموریت شاید ماه‌ها و سال‌ها طول بکشد اما سازمان دارپا (DARPA) اعتقاد دارد که می‌تواند این زمان را کم کند. در همین راستا چالش پرتاب را راه اندازی کرده است تا شرکت‌ها را تشویق کند جدول‌ زمانبندی پرتاب موشک را براساس بازه چند روزه تنظیم کنند.

در این چالش گروه‌های شرکت کننده باید سیستمی ارائه دهند که بتواند دو موشک در دو سایت مختلف و به فاصله چند روز از هم را به فضا پرتاب کنند. در این چالش گروه‌ها تنها چند هفته قبل از عملیات از پرتاب موشک مطلع می‌شوند و همینطور تنها چند روز قبل از پرتاب از بار موشک آگاه می‌شوند.

این چالش قرار است در سال 2019 اتفاق بیافتد و جایزه اصلی آن 10 میلیون دلار و جایزه‌های دوم و سوم به ترتیب 9 و 8 میلیون دلار است. ضمن اینکه هر گروهی که بتواند نخستین پرتاب را انجام دهد دو میلیون دلار دریافت می‌کند. داوران برنده را براساس میزان دقت در پرتاب، ماهیت بار و حجم موشک انتخاب می‌کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین