حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

برج تلفن همراه روی ماه

aHR0cDovL3d3dy5zcGFjZS5jb20vaW1hZ2VzL2kvMDAwLzA2MC8zNzcvb3JpZ2luYWwvcHRzY2llbnRpc3RzLW1vb24tcm92ZXItYXBvbGxvMTdkLmpwZw

اندازه فونت:

استارتاپ آلمانی PTScientist به دنبال نصب و راه اندازی برج مخابراتی تلفن همراه روی ماه است.

 به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از ساینس الرت، این استارتاپ در نظر دارند تا برای ارسال دو کاوشگر به ماه با استفاده از ماژول ALINA و دو ماه نورد بوسیله موشک اسپیس ایکس به فضا برنامه‌ریزی کند.

این دو کاوشگر رباتیک که با همکاری شرکت خودروسازی آئودی طراحی شده است، 4 چرخ، باتری قابل شارژ، پنل‌های خورشیدی و دوربین‌های اچ دی است و برای انتقال داده‌ها به زمین نیازمند مسیری است.

محققان آلمانی در تلاش هستند تا از فناوری LTE  ( فناوری سیستم‌های مخابراتی بی‌سیم که در تلفن همراه استفاده می‌شود ) استفاده کرده که برق کمتری مصرف کرده و مزیت‌های بیشتری دارد.

با نصب برج مخابراتی مذبور می‌توان اطلاعات زیادی در ماه کسب کرد و همچنین با استفاده از فناوری ارتباطی پرسرعت LTE  امکان برقراری ارتباط بین کاوشگران و ماژول  ALINA فراهم شده و بدین وسیله این داده‌ها به زمین مخابره می‌شوند.

ماه نوردها حدودا 90 وات انرژی را با استفاده از پنل‌های خورشیدی دریافت کرده و به نیمی از این انرژی برای حرکت و اکتشاف بر سطح ماه نیاز دارند اما فناوری ذکر شده LTE   برخلاف انتقال رادیویی به انرژی کمتری برای کاوشگرها نیاز دارد.

محققان استارتاپ PTScientist اظهار امیدواری کرده‌اند که در صورت موفق شدن این پروژه یک شبکه کلی ارتباط از راه دور در ماه ایجاد کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین