حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

امضای اوباما در سطح مریخ راه می‌رود

obama

اندازه فونت:

کاوشگر کریاسیتی (کنجکاوی) متعلق به سازمان فضایی آمریکا (ناسا) سال 2012 درحالی به سطح سیاره سرخ رسید که با خود پلاکی همراه داشت. روی پلاک امضای باراک اوباما رییس‌جمهوری و جو بیدن معاون رییس‌جمهوری آمریکا ثبت شده است.

به‌گزارش دانشمندآنلاین، 12 ژانویه امسال اوباما در پاسخ به توییتی که ناسا در صفحه توییتر خود درباره این پلاک گذاشته بود از این اقدام قدردانی کرد.

این پلاک علاوه بر امضای رییس‌جمهوری آمریکا و معاونش، امضاهای جان هولدرن مشاور علمی اوباما، چارلز بولدن مدیر ناسا، داگ مک‌کایسشن مدیر برنامه مریخ، مایکل مه‌یر سرپرست دانشمندان و دیو لاوری، مدیر اجرایی آزمایشگاه علمی مریخ را هم به‌همراه دارد.

مریخ‌نورد کنجکاوی با استفاده از دستگاه «تصویرساز لنز دستی مریخ» در تاریخ 19 سپتامبر 2012 در چهل‌وچهارمین روز اقامتش در سیاره سرخ از این پلاک عکس گرفت.

اوباما به‌زودی با دفترش در کاخ سفید وداع می‌کند اما کنجکاوی هنوز پرقدرت در مریخ پیش می‌رود و کنجکاوانه دامنه کوه عظیم «ماونت شارپ» را کاوش می‌کند.

به‌گزارش اسپیس، این پلاک تنها میزبان امضاهای درج‌شده روی کاوشگر کریاسیتی نیست، بلکه اسم دختر 12 ساله‌ای به‌نام «کلارا ما» هم که نام «کریاسیتی» را برای این مریخ‌نورد انتخاب کرد هم روی پایه این کاوشگر نوشته شده است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین