حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

آینده ی حمل و نقلهای فضایی اروپا

cool techvirgin galactic wants to launch space tourism flights from.0

اندازه فونت:

راکت چند مرحله ای آریان ۶ در سال ۲۰۲۰ شروع به کار خواهد کرد. به منظور آن که این موشک  بتواند تمام محموله ی خود را با اطمینان کامل به مدار برساند، نیازمند آزمایش های گسترده ای بر روی موتورش است.
برای تست روی قسمت های فوقانی راکت، یک دکل جدید در  مرکز هوافضای آلمان (DLR) در شهر لامپولدهاوزن ساخته خواهد شد. هفته ی گذشته در نمایشگاه بین المللی هوافضای برلین ، مدیر اجرایی مرکز هوافضای آلمان و مدیر کل آژانس فضایی اروپا قرارداد مشترکی به منظور توسعه و ساخت دکل آزمون منحصر به فردP5.2  در آزمایشگاه لامپولدهازن آلمان امضا کردند. قرار است در این دکل علاوه بر تست موتور، آزمایشات فوق پیشرفته ی سوخت گیری و  تست حرارت و قدرت برای اولین بار، روی قسمت های فوقانی راکت انجام شود.
آریان ۶  که گفته می شود آینده ی حمل و نقل فضایی اروپا  خواهد بود، توسط آژانس فضایی اروپاESA  در حال ساخت و توسعه است. طراحی نهایی این موشک در دسامبر ۲۰۱۴ در جلسه ی سازمان فضایی اروپا و در سطح وزرا تصویب شده بود. اگر مراحل تست و ساخت این راکت با موفقیت به پایان برسد، میتوان آن را به عنوان جدید ترین و مدرنترین وسیله ی حمل و نقل فضایی ساخته شده تا کنون به شمار آورد.
طبق برنامه ی اعلام شده، انجام آزمایش ها روی آریان ۶ در سال ۲۰۱۸  آغاز و اولین پرواز آزمایشی این راکت قرار است در سال ۲۰۲۰ انجام شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین