حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گاوهای 5Gدار

cow

اندازه فونت:

 فراایران- در چند سال اخیر درباره  5G و این که چطور بر زندگی روزمره ما تاثیر می‌گذارد، گمانه‌زنی‌های بسیاری شده اما شاید کمتر کسی حدس می‌زد که گاوها از نخستین کاربران  5G در بریتانیا باشند.

مزرعه‌ای در شپتون مالت واقع در جنوب غرب انگلستان میزبان ۵۰ گاو شیرده است که قلاده هوشمندشان با سرعتی بالا با سامانه شیردوشی رباتیک مرتبط است و آن را هدایت می‌کند.

شیوه کار به این شکل است که با ورود گاو به ایستگاه شیردوشی، قلاده به دستگاه خبر می‌دهد تا مکنده‌ها شروع به کار کنند. به گزارش رویترز این مزرعه نزدیک به یک سوم گله گاو ۱۸۰ راسی خود را به این قلاده‌ها مجهز کرده است.

این موضوع از این لحاظ مهم است که مزارع، فضاهایی بزرگ و گسترده هستند و گاوها اغلب بین چراگاه‌ها و محوطه‌های دیگر مزرعه در حال گردشند. با استفاده از قلاده‌های5G  کشاورزان می‌توانند در طول روز حیوانات را زیر نظر بگیرند و وضعیت شیردهی آنها را بدانند بدون آن که نیاز به بررسی فیزیکی آنها باشد.

ردیابی حیوانات با استفاده از دستگاه‌های متصل، فناوری جدیدی نیست اما استفاده از 5G برای انتقال سریع‌تر داده‌ها در صنایع کشاورزی و دامپروری هنوز مراحل نخستین صنعتی شدن را طی می‌کند.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین