حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

پیام‌رسان بلک‌بری خاموش می‌شود

107200811 2885

اندازه فونت:

پیام‌رسان شرکت بلک‌بری (بی بی ام) که به خاطر خدمات پیام‌رسانی رمزنگاری‌شده معروف شد و به چت از راه موبایل معنای جدید بخشید، جمعه گذشته رسما تعطیل شد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، شرکت اندونزیایی مالک این خدمات رسما اعلام کرده که در ماه آوریل به کاربران یک ماه فرصت خواهد داد تا از آن مهاجرت کنند.

در وبلاگ شرکت Emtek نوشته شده: "ما به آنچه که تا به امروز ساخته‌ایم افتخار می‌کنیم. فناوری بسیار تغییر می‌کند و کاربران به رغم تلاش‌های چشمگیر ما به بسترهای دیگر رفته‌اند، در همین حال ملحق شدن کاربران جدید به ما به دشواری انجام گرفته است".

بلک‌بری پیش از ورود گوشی‌های هوشمندی چون آیفون، گوشی پرفروشی بود اما با ورود گوشی‌های هوشمند با نمایشگرهای بزرگ و بدون صفحه‌کلید، به تدریج محبوبیت خود را از دست داد.

ورود پیام‌رسان‌هایی چون آی‌مسیج و واتساپ با رمزنگاری سرتاسری کار و بار BBM را کساد کرد.

پیام‌رسان‌های امروزی، پیام‌ها را به صورت سرتاسری رمزنگاری می‌کنند. این بدان معناست که تنها گیرنده پیام می‌تواند آن را رمزگشایی کند. این در حالی است که شیوه رمزنگاری BBM به گونه‌ای بود که بلک‌بری می‌توانست در صورت نیاز پیام رمزنگاری‌شده را بگشاید و از این رو بارها از سوی مراجع قانونی تحت فشار قرار گرفت. مراجعی که خواستار رمزگشایی پیام افرادی خاص بودند.

به گفته بلک‌بری هر چند نسخه معمولی BBM تعطیل می‌شود اما نسخه تجاری آن همچنان به کار ادامه خواهد داد.

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین