حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

نرم افزار تشخیص چهره آمازون اشتباه کرد

108487519 ezgif 2 3dafd823788c

اندازه فونت:

در پی آزمایش اخیری که روی نرم‌افزار تشخیص چهره آمازون انجام شده، اتحادیه آزادی‌های شهروندی آمریکا  (ACLU)  فاش کرد که این نرم‌افزار به اشتباه، ۲۶ نفر از قانونگذاران کالیفرنیا را به عنوان افرادی که سابقه دستگیری دارند، در نظر می‌گیرد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، یکی از وکلای این اتحادیه اخیرا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد آنها برای ارزیابی نرم‌افزار، تصاویر ۱۲۰ نفر از قانون‌گذاران را با ۲۵ هزار عکس موجود در دیتابیس آن تطبیق داده‌اند.

با توجه به این که این نرم‌افزار به اشتباه یکی از هر پنج قانون‌گذار را با عکسی در آن دیتابیس منطبق دانسته است، نارسایی‌های این فناوری که به طور گسترده توسط مراجع قانونی مورد پذیرش است، بیشتر نشان داده می‌شود.

ACLU  نگران پتانسیل تشخیص چهره برای ردیابی افراد، بدون رضایت آنها است. آنها همچنین نگران این هستند كه از دوربین‌های نصب‌شده روی بدن پلیس به جای نظارت بر رفتار آنها برای رصد کردن همگانی استفاده شود.

رگی جونز ساویر، نماینده مجلس، در کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد که این فناوری می‌تواند منجر به "خودکارسازی اشتباه در شناسایی" و منجر به تعصب نژادی در روند مراقبت و پایش شود.

پارسال نیز این اتحادیه آزمایش ارزیابی نرم‌افزار را روی اعضای کنگره انجام داد و نرم‌افزار مذکور ۲۸ نفر از آنان را به طور اشتباه جزو افراد با سابقه دستگیری به حساب آورد

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین