حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

فعال‌سازی قابلیت Self Destruct در iOS

ximg 5796a2b811811.jpg.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.SdmWJFF7O3

اندازه فونت:

وقتی دیگران بدون اجازه شما سعی در حدس زدن کددسترسی به آیفون یا آی‌پدتان را داشته باشند، سیستم‌عامل iOS در ابتدای امر با قطع دسترسی موقت و در ادامه با افزایش بازه زمانی که بین هربار وارد کردن کدعبور نیاز است، سعی در ممانعت از دسترسی بدون اجازه آن‌ها به اطلاعات خواهد کرد. با این تفاسیر، به عنوان مثال بعد از 5 بار اشتباه وارد کردن کد عبور، گوشی برای یک دقیقه قفل خواهد شد. بعد از 6 بار، برای 5 دقیقه و بعد از 7 بار برای 15 دقیقه قفل خواهد بود. پس از این، هر بار تلاش فرد، گوشی را برای یک‌ساعت قفل خواهد کرد.

به گزارش دانشمند آنلاین، این قابلیت به‌ویژه در زمان سرقت و یا مفقودی گوشی هوشمند شما کاملا کاربردی خواهد بود. اگرچه با استفاده از کد عبور شش رقمی یک میلیون ترکیب تصادفی ممکن برای گذرواژه آیفون شما وجود خواهد داشت اما نفوذگران با استفاده از روش‌های مختلف می‌توانند در مدت زمانی کوتاه، این کد عبور را حدس بزنند.

با این اوصاف، در صورتی که از وجود نسخه‌های پشتیبان و البته به‌روزرسانی شده برای گوشی هوشمند خود اطمینان دارید بدنیست با استفاده از گزینه Self-Destruct شرایط را به‌گونه‌ای مهیا کنید که با 10 بار اشتباه وارد شدن کد عبور، محتویات گوشی به‌طور کامل پاک شده تا احتمال دسترسی افراد به اطلاعات دستگاه شما غیرممکن شود.

این گزینه به‌طور پیش‌فرض غیرفعال است و به منظور فعال‌سازی آن کافی است با رفتن به قسمت تنظیمات، گزینه Touch ID & Passcode را لمس کنید. 

در این قسمت برای دسترسی به تنظیمات کافی است کدعبور ویژه‌ای را وارد کنید و با پیمایش به سمت پایین، گزینه Erase Data را برای فعال شدن قابلیت پاک‌شدن خودکار محتویات (در صورت واردشدن اشتباه کدعبور برای 10 مرتبه) فعال کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین