حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سیستم عامل جدید اپل برای آیپد

144061 tablets hands on apple ipad 97 2018 initial review pencil time image1 kuefzt0cgy

اندازه فونت:

شرکت اپل در جریان کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل از یک سیستم عامل کاملا جدید رونمایی کرد این سیستم عامل تازه برای تبلت‌های آیپد توسعه یافته‌اند و آیپد او اس نام دارند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، تا کنون تبلت‌های اپل از سیستم عامل مشابهی با آیفون‌ها استفاده می‌کردند که محدودیت‌های بسیاری را نسبت به دیگر محصولات تبلتی اندرویدی و ویندوزی داشتند.

 با سیستم عامل جدید بسیاری از این محدودیت‌ها دیگر وجود ندارند به عنوان مثال حالا دیگر می‌توان در تبلت‌های اپل از موس استفاده کرد یا حافظه خارجی را بدون دردسرهای آی او اس به دستگاه وصل کرد. از طرفی فولدر بندی هم بسیار شبیه رایانه‌های اپل شده است.

در کنار این سیستم عامل جدید، اپل آی او اس ۱۳ را هم معرفی کرد که از بسیاری جهات توسعه یافته است به عنوان نمونه نقشه‌ها در این محصول بسیار ساختار مشابهی با گوگل پیدا خواهند کرد. در گذشته یکی از بزرگترین ضعف‌های محصولات آیفون ضعیف بودن نقشه‌هایش نسبت به محصولات گوگل بود. برای ویرایش عکس و فیلم هم ابزارهای جدیدتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. در بخش آی مسیج هم تغییراتی داده شده و بیشتر این پیام رسان شبیه به واتس آپ شده است. اپل می‌گوید آی او اس ۱۳ سرعت آیفون‌ها را افزایش خواهد داد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین