حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

گلودرد دائمی شاید نشانی از سرطان باشد

97873

اندازه فونت:

براساس یک تحقیق تازه پزشکان عمومی باید بیمارانی که از گلودرد دائمی، تنگی نفس، مشکل در قورت دادن و گوش‌درد رنج می برند را برای معاینات مربوط به سرطان پیش متخصص بفرستند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، در حال حاضر توصیه می‌شود که بیمارانی که صدایشان برای مدت طولانی گرفته یا توده‌ای در ناحیه گردن آنها ظاهر شده برای سرطان حلق یا حنجره تحت معاینه قرار می‌گیرند.

با این حال ویلین وو از مرکز تحقیقات سرطان بریتانیا گفت که بیماران نباید نگران شوند.

وی گفت: "گلودرد به خودی خود به سرطان حنجره ربطی ندارد. اما این مطالعه بهترین شواهد تا به امروز را برای تقویت توصیه‌های فعلی و ارجاع دادن بیماران مسن تری که صدای آنها برای مدتی طولانی خشدار است فراهم می‌کند."

حنجره بخشی از حلق است که در نقطه شروع نای قرار دارد، دستگاهی که به تنفس و تکلم کمک می‌کند. در بریتانیا سالانه حدود دو هزار نفر به سرطان حنجره مبتلا می‌شوند.

در تحقیقات تازه تحت هدایت متخصصان در دانشگاه اگزتر از جمله رکورد بیماران بیش از ۶۰۰ پزشک عمومی مورد بررسی قرار گرفت.

دکتر الیزابت شپرد نویسنده اصلی این تحقیق گفت که این اولین بررسی جدی همه علائمی است که ممکن است برای تشخیص سرطان حنجره مهم باشند.

او گفت: "اهمیت مطالعه این است که فهمیدیم صدای خشدار در سرطان حنجره اهمیت دارد، اما وقتی با گلودرد مزمن همراه باشد خطر مبتلا بودن بیمار به سرطان حنجره خیلی بیشتر می‌شود."

او گفت که این تحقیقات مهم است چون "به طور بالقوه جدی بودن بعضی علائم به صورت مرکب، که قبلا خطر آن کم تشخیص داده می شد را نشان می‌دهد."

اما او گفت که منظور آنها فقط یک گلو درد عادی نیست - "گلو درد باید آنقدر جدی باشد که بیمار به پزشک خود مراجعه کند."

او گفت به علاوه ترکیب علائم دائمی - گلو درد، خش‌دار بودن صدا، سختی تنفس یا قورت دادن - است که می‌تواند هشداردهنده باشد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین