حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

ویتامین E بدون چربی هم جذب می‌شود

vitamin E

اندازه فونت:

بر خلاف آنچه تا کنون تصور می‌شد، برای جذب ویتامین E نیازی به مصرف هم‌زمان چربی نیست. ویتامین E به خصوص برای زنان مفید است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از دویچه وله، بر اساس آخرین یافته‌های کارشناسان تغذیه آمریکایی، بدن انسان می‌تواند بدون مصرف هم‌زمان چربی نیز ویتامین E را جذب کند. شرکت کنندگان در این پژوهش زنان ۱۸ تا ۴۰ ساله بوده‌اند. به زنان شرکت‌کننده در طول مدت این تحقیق مکمل‌های غذایی داده شده که برخی شامل ویتامین E و چربی و برخی تنها شامل ویتامین E بوده‌اند.

بر اساس مطلبی که در ارتباط با این پژوهش در مجله تخصصی تغذیه " American Journal of Clinical Nutrition" منتشر شده است نتایج این پژوهش نشان می‌دهد ویتامین E  حتی در مواردی که زنان شرکت‌کننده در پژوهش تا ۱۲ ساعت بعد چربی مصرف کرده‌اند نیز جذب شده است.

ویتامین E به گروهی از ترکیبات محلول در چربی گفته می‌شود که خاصیت آنتی‌اکسیدان دارد. آنتی‌اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که اکسیداسیون را مهار می‌کنند. اکسیداسیون یک واکنش شیمیایی است که می‌تواند رادیکال‌های آزاد تولید و  از این طریق به سلول‌های موجودات زنده آسیب وارد کند.

ویتامین E همچنین برای سیستم ایمنی بدن بسیار اهمیت دارد. بدن انسان خود قادر به تولید ویتامین E  نیست و با مصرف دانه‌های روغنی مانند فندق، گردو و همین‌طور روغن زیتون و روغن آفتاب‌گردان به بدن می‌رسد. فواید ویتامین E شامل درمان و پیش‌گیری از بیماری‌های قلبی و عروقی مانند درد قفسه‌ی سینه، فشار خون بالا و گرفتگی یا انسداد رگ‌ها می‌شود. همچنین مصرف این ویتامین در زنان باعث کم شدن دردهای قاعدگی می‌شود.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین