حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

موارد ابتلا به سرخک در جهان افزایش یافت

108538604 72c74577 bf25 4699 b825 006e8c344b6e

اندازه فونت:

ارقام جدید سازمان بهداشت جهانی از ۳۶۵ هزار مورد جدید ابتلا به سرخک در سراسر جهان در سال جاری میلادی خبر می‌دهد که این بالاترین رقمی است که از سال ۲۰۰۶ گزارش شده است.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، این میزان ابتلا به سرخک همچنین سه برابر میزانی است که در نیمه اول سال گذشته میلادی (۲۰۱۸) گزارش شد.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، خدمات بهداشتی ضعیف به همراه نگرانی‌های عمومی در مورد واکسیناسیون دو عامل اصلی در شیوع مجدد این بیماری است. بیشترین شیوع این بیماری در کشورهای جمهوری دموکراتیک کنگو، ماداگاسکار و اوکراین بوده است.

سازمان بهداشت جهانی همچنین از بازگشت ویروس سرخک به چهار کشور اروپایی آلبانی، جمهوری چک ، یونان و بریتانیا خبر داده که قبلا گفته شده بود بیماری سرخک در آن‌ها دیده نشده است.

سرخک یک بیماری بسیار مسری و بالقوه کشنده است که علائمی همچون سرفه، تب و زدن جوش‌هایی قرمز بر پوست دارد.

مقامات بهداشتی آمریکا هم چند ماه پیش اعلام کردند که در سال جاری در این کشور بیش از ۷۰۰ نفر به این بیماری واگیردار مبتلا شدند که بالاترین رقم در ۲۵ سال گذشته است. به گفته مقامات آمریکایی این شدیدترین شیوع سرخک از سال ۱۹۹۴ در این کشور است.

مقام‌های آمریکایی در سال دو هزار ریشه کنی این بیماری را اعلام کرده بودند، به این معنی که دیگر به طور مداوم در تمام سال وجود ندارد، اما مقام‌های بهداشتی می‌گویند که احتمال شیوع آن در اثر مسافرت به کشورهایی که سرخک در آنها شایع است هنوز وجود دارد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین