حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

راه جدید برای مقابله با مقاوم شدن سلول‌های سرطانی

cancer cell3

اندازه فونت:

اولین دارویی که برای توقف مقاوم شدن سلول‌های سرطانی به درمان در نظر گرفته شده، ممکن است ظرف دهه آینده در دسترس قرار گیرد.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از بی بی سی، موسسه تحقیقات سرطان اعلام کرده که ۷۵ میلیون پوند برای سرمایه گذاری بر روی این دارو اختصاص داده است.

پروفسور پل ورکمن گفته که مقاوم شدن سلول‌های سرطانی در مقابل بعضی از داروها بزرگترین چالش در درمان این بیماری است. به گفته پرفسور ورکمن داروی تازه می‌تواند سرطان را در بلندمدت به یک بیماری قابل کنترل و در اغلب موارد قابل معالجه تبدیل کند.

محققان می‌گویند که درمان‌های موجود مثل شیمی درمانی بعضی از اوقات به نتیجه نمی‌رسد به دلیل این که کشنده‌ترین سلول‌های سرطانی خودشان را با داروها تطبیق می‌دهند و زنده می‌مانند که این باعث می‌شود بیماری عود کند.

پروفسور ورکمن می‌گوید توانایی سلول سرطانی به تطبیق دادن خود با دارو و در نتیجه مقاوم شدن در برابر درمان باعث مرگ بسیاری از بیماران بر اثر سرطان شده و بزرگترین چالش در غلبه بر این بیماری است.

او گفته: موسسه تحقیقات سرطان، به طور کلی نگرش ما در مورد سرطان را تغییر می‌دهد به طوری که تمرکز ما عمدتا بر روی پیش‌بینی چگونگی رشد مجدد سلول‌های سرطانی صورت می‌گیرد تا بتوانیم از مقاومت آنها در مقابل دارو جلوگیری کنیم.

این موسسه گفته که قصد دارد ۱۵ میلیون پوند دیگر برای مرکز تازه خود جمع‌آوری کند. این مرکز که در ساتن در جنوب لندن است بر روی داروهای جدید تحقیق می کند و قصد دارد ۳۰۰ متخصص را در زمینه‌های مختلف برای کار بر روی این موضوع گرد هم آورد.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین