حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تاثیر مثبت تجویز استروئیدها بر بیماران بدحال کوید ۱۹ طبق تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، مصرف استروئیدها می‌تواند خطر مرگ و میر را در بیماران بدحال کووید ۱۹ کاهش دهد.

990617 11

اندازه فونت:

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از ساینس نیوز، نتایج تحقیقات سازمان بهداشت جهانی بر روی مبتلایان بدحال کووید ۱۹ نشان داد، احتمال مرگ و میر در مبتلایان بدحال که از دستگاه ونتیلاتور استفاده می‌کنند و تنها خدمات و مراقبتهای استاندارد را دریافت می‌کنند ۳۸ درصد است در حالیکه این احتمال برای بیماران با شرایط مشابه که استروئیدهای هیدروکورتیزون، دگزامتازون و یا متیل‌پردنیزولون را دریافت کردند به ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است.


همچنین مصرف استروئید برای بیماران بدحالی که از ونتیلاتور استفاده نمی‌کردند نیز نتایج مشابهی را نشان داد. به طوری که احتمال مرگ و میر برای این بیماران که تنها مراقبتهای استاندارد دریافت می‌کردند، ۴۲ درصد و برای بیمارانی که استروئید مصرف می‌کردند ۲۳ درصد برآورد شد.


گفتنی است بر اساس نتایج سازمان بهداشت جهانی، تجویز و مصرف داروی استروئید برای مبتلایان کووید ۱۹، که بیماری خفیف دارند می‌تواند خطر‌آفرین باشد. چراکه استروئید تجویز شده باعث تضعیف سیستم ایمنی افراد و وخیم تر شدن حال بیمار می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین