حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

تاثیر قهوه از مسکن ایبوپروفن بیشتر است

Cofeehouses

اندازه فونت:

محققان آمریکایی نتیجه گرفته‌اند که نوشیدن یک یا دو فنجان قهوه از مسکن‌هایی مانند ایبوپرووفن در کاهش درد ناشی از کمبود خواب تاثیر بیشتری دارد.

 به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از نیچر، محققان در این بررسی از موش‌های آزمایشگاهی که کمبود خواب دارند و نسبت به درد حساس‌ترند، استفاده شد. محققان در این تحقیق به این نتیجه رسیدند که کمبود خواب برای 5 روز متوالی می‌تواند میزان حساسیت به درد را در موش‌های سالم تا حد زیادی بالا ببرد.

هنگامیکه این موش‌ها کمبود خواب داشتند و بیش از پیش درد به درد حساس بودند، مسکن‌های معمولی مانند مورفین اثر کمتری در تسکین دردشان داشت. بدنی ترتیب محققان به موش‌های کمی کافئین دادند تا از شدن این حساسیت کاسته شود. ضمن اینکه کافئین موجود در قهوه موجب ترشح هورمون نشاط آور دوپامین در موش‌ها شد که آن هم تا حد زیادی حس درد را کم می‌کرد.

این روش دارای محدودیت‌هایی است چون نوشیدن قهوه تنها در افرادیکه کمبود خواب دارند، نقش مسکن را ایفا می‌کند. همچنین حتی اگر نوشیدن این ماده بتواند در کوتاه مدت به کاهش درد کمک کند، تنها راه برای برخورد با کمبود خواب و حساسیت‌های درد ناشی از آن است که خواب کافی داشته باشید.

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین