حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

کشف فسیل کهن‌ترین حیوان

2905424

اندازه فونت:

دانشمندان با بررسی چربی یک فسیل 558 میلیون ساله کهن‌ترین حیوان جهان را شناسایی کردند.

به گزارش دانشمندآنلاین به نقل از فاکس نیوز، یک فسیل 500 میلیون ساله از کهن‌ترین حیوان زمین به تازگی پیدا شده است. این موجود که Dickinsonia نام گرفته در شمال غرب روسیه نزدیک دریای سفید کشف شده اما تاکنون طبقه بندی نشده است. به تازگی فسیل‌های Dickinsonia دیگری کشف شد و نشان از بافت طبیعی داشتند. محققان در تحققیقاتی که انجام دادند توانستند مولکول‌های کلسترول را به عنوان حیوانات شناسایی کنند.

مولکول‌های چربی کشف شده در فسیل حاکی از این است که این حیوان عظیم الجثه در 558 میلیون سال پیش می‌زیسته است. Dickinsonia مربوط به عصر ادیاکاران است که حدودا 94 میلیون سال زندگی آنها ادامه داشته است. این عصر بعد از پایان دوره کریوژنین آغاز شد و 541 میلیون سال پیش و قبل از آغاز عصر کامبرین پایان یافت. این موجود مثل بقیه موجودات زنده این عصر فاقد ویژگی‌های فیزیکی مثل اعضا بوده و سری قابل تشخیص داشته است. طول بدن این جانور یک و نیم متر بوده و بیضی شکل بوده است.

البته هنوز درباره اینکه این حیوان کهن‌ترین جانور زمین است بحث و گمانه‌هایی هست. در تحقیق سال گذشته قدیمی‌ترین فسیل اسفنج کشف شده به 520 میلیون سال پیش تعلق داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین