حالت شب
منو
موضوعات
banner
Tahririe

سواری بر کوسه‌نهنگ، حیوان آزاری است درباره یک ویدیویی پربازید

photo 2017 07 12 12 44 12

اندازه فونت:

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان محیط زیست اعلام کرد، سواری بر کوسه‌نهنگ‌ها مصداق حیوان آزاری است و به این گونه ارزشمند در معرض انقراض آسیب می‌زند.

به گزارش دانشمند آنلاین به نقل از مهر، مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اعلام اینکه کوسه‌نهنگ خلیج فارس یکی از گونه‌های در معرض خطر انقراض است، گفت: متأسفانه سوار شدن بر کوسه‌نهنگ‌ها محدود به همین یک بار که فیلم آن در فضای مجازی پخش شد، نبوده است و این اقدام که پیش از این تکرار شده مصداق حیوان‌آزاری است و ما هم به همین دلیل نگران شدیم.

داوود میرشکار دراین‌باره گفت: در هرجای دنیا با داشتن این گونه آبزی و با توجه به اینکه حیوانی در معرض انقراض است برای آن ویژگی‌های حفاظتی خاصی قائل می‌شوند. در حالیکه در کشور ما سواری بر روی آن، حرکتی شجاعانه قلمداد شده است.

مدیرکل دفتر زیست‌بوم‌های دریایی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: از مردم عزیز می‌خواهم مد نظرشان باشند که دیدن این‌ نوع گونه‌ها، حق همه مردم کره زمین است و اجازه بدهیم که این حیوانات در کنار ما در دریاها زندگی کنند و کاری نکنیم نسل‌های آینده از دیدن این گونه‌ها محروم نشوند. در این زمینه سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان شیلات ایران و هم رسانه‌ها نقشی اساسی دارند و می‌توانند کارهای بزرگی را رقم بزنند.
پیش از این به دلیل عدم آگاهی در مورد اینکه این گونه در معرض خطر انقراض است، با سوار شدن روی کوسه‌نهنگ‌ها همانند فیلمی که پخش شده است، اقدام به شکار آنها با چاقو می‌کردند. اما در حال حاضر به دستور مقامات قضایی شکار این حیوان ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی که شامل سی میلیون تومان جریمه است، خواهد شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تلگرام گوگل پلاس لینکدین